Miyajima Waza wstecz
MIYAJIMA WAZA WKŁADKA MC LOW OUTPUT

MIYAJIMA Waza

 

WKŁADKA GRAMOFNOWOWA MC / STEREO

 

WKLADKA NOWA CENA PROMO: 7300 ZŁ

WKŁADKA CENA STANDARDOWA: 9990 ZŁ

 

KONTAKT: SKLEP@VINYLGOLD.PL

TEL. 515 338 633

 

Waza prezentuje dźwięk bardzo dobrze zbalansowany. Przekaz pełen emocji ukazuje piękno muzyki.

Miyajima w modelu Waza prezentuje brzmienie przede wszystkim w 100% analogowe; o ciepłej tonacji barwy dźwięku o wzorowej przyjemnej dla ucha płynności i spójności.

Udało się to inżynierom Miyajimy połączyć w modelu Waza nieco 'lampową' filozofie prezentacji dźwięku z bardzo dobrą dozą dynamiki, przejrzystości i realizmu w prezentacji sceny muzycznej i szczegółów nagrań.

Obowiązkowy model dla fanów klasycznego winylowego  brzmienia znanego ze złotej ary analogowej rejestracji dźwięku. Dźwięku z duszą i pasją.

 

O firmie Miyajima:

Firma została założona i prowadzona jest przez pana Noriyukai Miyajima, melomana i miłośnika dobrego brzmienia. Jak sam pisze w swoich materiałach firmowych: "przez lata traktowałem audio jako hobby, jednak im więcej wiedziałem na temat jego historii i technologii w nim zastosowanej, tym trudniej było znaleźć urządzenie, które spełniało by moje oczekiwania."

 

Innowacyjnośc Miyajima'y  polega między innymi na innym sposobie umocowania wspornika, który na jednym końcu zamocowany ma diament, a z drugiej cewkę. W standardowej wkładce wspornik jest mocowany za pośrednictwem cienkiego drutu, który naciąga go i dociska do jarzma znajdującego się za cewkami. Pomiędzy jarzmem i cewkami znajduje się resor wykonany z elastycznego materiału np. silikonu. We wkładkach Miyajima odwrócono ten układ i wspornik wraz z cewką i diamentem jest dociskany do przedniego jarzma wkładki. Pomiędzy jarzmem a cewką znajduje się resor. Kolejną różnicą jest sposób nawijania cewek i materiał z którego wykonano rdzeń cewki. W tradycyjnym układzie rdzeń cewki jest wykonany z żelaza, a cewka nawinięta tradycyjnie. Wkładki Miyajima rdzeń mają wykonany z żywicy obojętnej magnetycznie, a cewki nawinięto metodą "cross ring".

 

Typ igły :  Eliptyczna

Obudowa: rosewood

Rodzaj wkładki :  Stereo

Impedancja Wewnętrzna :  16 ohm

Poziom Wyjściowy :  0,23 mV

Nacisk :  2,5g-3,2g rekomendowany 3,0g

 

 

VINYL GOLDMINE

Ul. 1 Maja 36/3

43-300 Bielsko-Biała

Tel. 515 338 633

Z RECENZJI MAGAZYN HIGH-FIDELITY:

 

"Gra w nieco ciepły sposób, ale niewymuszony i nie zawoalowany. Mocne, ciepłe wokale brzmią z lekką emfazą, nie są jednak nosowe, ani „zbyt” ciepłe. Najwyższa góra nie jest bardzo mocna i słychać ją, jakby była polana miodem (przepraszam za to porównanie, ale takie mi się nasunęło, bo właśnie otworzyłem piwo robione na miodzie). Wysokie tony nie są jednak wycofane, wcale nie – po prostu są cieplejsze i trochę bardziej okrągłe niż w bardziej rozdzielczych wkładkach. Najważniejsza jest oczywiście średnica, ale łączy się ona idealnie z mocnym, pełnym, ładnym basem. Dynamika jest znakomita, dzięki czemu dźwięk nie jest ospały, ani ciężki. Wkładka dobrze radzi sobie z gorzej utrzymanymi (rysy itp.) płytami, nie eksponując trzasków. Scena dźwiękowa jest z nią fantastyczna – dobrze różnicowana, szeroka i głęboka, z dobrym różnicowaniem planów. Znakomita wkładka o wyraźnym charakterze ale nie tak jednoznacznie „vintage”, jak – równie ciekawa – wkładka Ortofona SPU Synergy A."

Cena: 7 300,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 24 h

paypal