Gauder Akustik ARCONA 60 wstecz
ARCONA 60 Kolumny Głośnikowe PARA

ARCONA 60 Kolumny Głośnikowe PARA

 

SERIA ARCONA

Seria Arcona składa się z dwudrożnych monitorów Arcona 40, podłogowych modeli dwuipółdrożnych Arcona 60 i 80, oraz trójdrożnych Arcona 100 oraz głośnika centralnego FRC. We wszystkich wykorzystano głośniki wysokotonowe Air Motion Transformer (A.M.T.) konstrukcji Oskara Heila.

Arcony grają dużą , pełną sceną,  znakomicie oddając makrodynamikę nagrań.  Wysokie tony są odpowiednio punktowe i dźwięczne, szybko pracujący wstęgowy driver AMT, zmodyfikowany przez Gauder'a dla uzyskania oczekiwanej w kolumnach kremowości i lekkości, daje dobre zaznaczenie góry pasma bez nadmiernej srebrzystości. Bas jest potężny jednocześnie dobrze kontrolowany, poddający się strojeniu dzięki oddolnemu bas-reflexowi.

Arkony nade wszystko grają czysto, z odpowiednim ciężarem i wypełnieniem dźwięku szczególnie w niskich tonach. Rozdzielczość i dokładność pracy głośników  daje relaksujący w odbiorze ład, synergię zapewniającą i łudząco realne doświadczenie muzyczne i po prostu radość z słuchania muzyki.

 

HISTORIA:

Najpierw był Isophon jeden z najbardziej zasłużonych marek dla nagłośnieniowego hi-endu zza Odry.  Producent głośniki i kolumny wytwarzał od 1929 roku ! A zatem, nie da się ukryć że dużymi krokami  zbliża się 100 letnia rocznica obecności marki na rynku i nieprzerwanego rozwoju know -how zasłużonego brandu.

w 2013 roku firmę przejął jej główny projektant Dr. Roland Gauder , który zmienił nie tylko nazwę sędziwego hi-endowego gracza ale również wydatnie rozwinął, dopracował istniejące projekty a także wprowadził wiele nowych rozwiązań.

Z wiedzy i doświadczenia Rolanda Gaudera korzystają salony audio na całym świecie a polscy słuchacze regularnie spotkać mogą go na Warszawskim Audio Show podczas pokazów jego referencyjnych modeli z serii flagowej 'Berlina'.

Sygnatura brzmienia Gaudera jest muzyczna prawda. Stąd ultra precyzyjne strome zwrotnice wykonane z niespotykanych w swoich widełkach cenowych jakości materiałów. Stąd tez aluminiowo-ceramicze i ceramiczne drivery, stąd precyzyjnie zaprojektowane komory wewnętrzne kolumn czy innowacyjne oddolne prowadzenie kolumn bas reflexów.

 

BUDOWA:

Membrana tweetera ma przekrój harmonijki, w której poprowadzono ścieżki przewodzące sygnał.
Pracuje w silnym polu wytwarzanym przez magnes FeNdB (żelazo-neodym-bor). Ukształtowanie i kierunek ruchu membrany powodują, że poruszone powietrze wydostaje się przez jej szczeliny z prędkością pięciokrotnie wyższą niż w przypadku tradycyjnej kopułki. Decyduje to o dużej rozdzielczości głośnika. Do tego dochodzi jego wysoka efektywność. 

 

cena w ofercie za wykończenie cherry (wiśnia)

piano high-gloss czarny lub biały : 17 400 zł

 

VINYL GOLDMINE

1 MAJA 36/3

Bielsko-Biała

SKLEP@VINYLGOLD.PL

515 338 633

Z RECENZJI Hi-Fi i Muzyka:

"Brzmienie ma potężny, wprost tytaniczny wolumen. Dźwięk jest masywny i wypełnia całą przestrzeń przed słuchaczem. Dawno nie miałem do czynienia z takim jego bogactwem.
Wśród wrażeń stereofonicznych na szczególne wyróżnienie zasługuje głębia sceny, pozwalająca bez wysiłku śledzić także dalsze plany. Nie ma tu ani śladu spłaszczania perspektywy. Niezależnie od zastosowanego wzmacniacza, high-endowy dźwięk fantastycznie wypełnia pomieszczenie. Fundament basowy sięga chyba do skały macierzystej, a drgania powietrza odczuwa się całym ciałem. Nawet w cichych fragmentach imponuje swoboda, z jaką Arcona operuje tym zakresem. " (...)

"Przejrzystość wysokich tonów pozwala precyzyjnie odczuwać cieniowanie dźwięków, niuanse interpretacji czy subtelności dynamiczne. Wysokotonowy głośnik A.M.T. nie jest bardzo łatwy w aplikacji. W tym przypadku jego potencjał wykorzystano znakomicie. Wysokie tony z dużej pofałdowanej membrany naturalnie uzupełniają barwną prezentację. Są zróżnicowane, przejrzyste, a przy tym spokojne i kontrolowane. Słuchając wiedziałem, że tam nic złego się nie dzieje. Mogłem się w pełni poświęcać muzyce, a nie poszukiwaniu sygnatur brzmieniowych."

 

Z RECENZJI HI-FI CHoice

"Scena kreowana była w bardzo naturalny sposób za linią kolumn, przy czym bez trudu wykraczała poza ich rozstaw, dzięki czemu nawet duży aparat orkiestrowy nie musiał być poddawany procesowi nieprzyjemnego ściśnięcia. Taki swobodny i pełen oddechu sposób prezentacji służył nie tylko wielkiej symfonice, ale i zdecydowanie bardziej oszczędnym formom, jak np. przepięknym jazzowo-folkowym baśniom snutym przez Arilda Andersena na ?Kristin Lavransdatter?, gdzie poszczególne instrumenty i wplecione w muzykę różnego rodzaju przeszkadzajki odzywały się w tak wielu płaszczach, że trudno byłoby w tym momencie mówić o dwu czy nawet trzech planach, gdyż byłoby dla nich wielce krzywdzące.

Gaudery nie dążyły do, nawet najmniejszego, uproszczenia czy uśrednienia prezentowanego repertuaru i właściwie tylko od fantazji słuchacza i umiejętności realizatora nagrania zależało, jak wypadały. Na wspomnianym thrashu były szorstkie, brutalne i narowiste jak dziki mustang, na soulowych popisach Noory Noor (?Soul Deep?) pulsowały gorącym rytmem, a na ?Nisi Dominus ? Stabat Mater? Vivaldiego zgrabnie oddawały kunszt i estetykę barokowych ozdobników.

Zwykło się uważać, że kolumny, które wyszły spod ręki dr. Rolanda, nie wybaczają potknięć zarówno po stronie realizatorskiej, jak i tych popełnionych podczas konfiguracji zestawu audio. Co prawda Arcony 80 odziedziczyły tę cechę, lecz ze względu na to, że dedykowane są do ?trochę? mniej ekstremalnych systemów, stopień kategoryczności, z jakim wytykają zauważone niedociągnięcia, ma raczej charakter pomocnych wskazówek i sugestii. "

 

DANE TECHNICZNE

- dwu i półdrożny zestaw wolnostojacy

- korzystny akustycznie eliptyczny profil obudowy

- obudowa bassreflx pionowa

- ultra precyzyjna, symetryczna zwrotnica o nachyleniu 50dB/oct

- membrana XPULS głośnika niskotonowego i średniotonowego

- tuningowany przez Gauder Akustik przetwornik  Air Motion Transformer

- zastosowano super mocny magnes FeNdB (żelazo-neodymowo-borowy)

- gniazda głośnikowe WBT Nextgen

- wysokiej jakości stożki / kolce do montażu w zestawie jako standard

- dostępne wykończenie cherry (wiśnia)

- wykończenie biały i czarny lakier wysoki połysk za dodatkową opłatą

Cena: 14 900,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 3 dni

paypal