Jelco SA 750L 12” - Vinylgold.pl
 
Ramiona Gramofonowe
/ 2
Jelco Jelco SA 750L 12” wstecz
Ramię gramofonowe Jelco SA 750L 12”

Ramię gramofonowe Jelco SA 750L 12”

 

Jelco jest jedną z najstarszych i najbardziej zasłużonych marek w świecie analogowym. Firma powstała w 1920 roku a złoty okres działalności przypada na lata 70-te , 80-te oraz obecną dekadę w której firma ponownie zaznaczyła swoją ekspercka obecność współpracując z najlepszymi producentami gramofonów, dostarczając najwyższej jakości ramiona gramofonowe i komponenty Audio.

 

Acoustic Research, Revolver, Avid, Acoustic Signature, London Acoustical Developments, Sumiko, Audioquest, Dr. Feickert Analogue i Ariston to tylko niektóre marki które na przestrzeni ostatnich dekad korzystały z ekspertyzy I produktów powstających w zakładach Jelco.

 

Renesans winyla spowodował iż firma zdecydowała się zaprezentować ramiona gramofonowe sygnowane własnym logo.

 

Największym beneficjentem nowej ofert jest klient. Pomimo umiarkowanej ceny, Jelco proponuje ramiona wykonane w podziwu godną precyzją, przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów, które wraz z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem producenta dają efekty w postaci doskonałych ramion gramofonowych. Nie bez znaczenia jest również podejście konstruktorów Jelco do jakości obsługi ramion i ich wszechstronności.

Modele serii 750 posiadają wymienny headshell umożliwiający modyfikację masy efektywnej ramienia co z kolei ułatwia dobranie optymalnego ustawienia dla wybranej wkładki gramofonowej. Wtyk wyjściowy typu DIM zapewnia swobodę w wyborze / optymalizacji transmisji sygnału analogowego do przedwzmacniacza.

 

Tłumienie olejowe ramion Jelco jest niezwykle cenna opcją ustawienia. W przypadku konstrukcji gramofonowych lub wkładek reagujących spadkiem jakości sygnału na sztywne ustawienia ramienia lub nadmiar drgan i rezonansów w systemie analogowym, zastosowanie tłumienia olejowego proponowanego przez jelco będzie doskonałym remedium na powyższe problemy. Gramofon i wkładka odwdzięczą nam się dźwiękiem bardziej swobodnym, naturalnym i płynnym, zachowując jednocześnie właściwy poziom dokładności przekazu muzycznego i jego informacji.

 

Z RECENZJI HI-FI WORLD ( 5 GWIAZDEK ) :

„Odsłuchując moje ulubione płyty, SA-750D zaimponował mi łatwością z jaką radził sobie z każdym wyzwaniem muzycznym z jakim się styka, nie tracąc nigdy swojej naturalnej swobody.”

„W wysokich rejestrach, Jelco gra gładko i dokładnie, przenikanie ze średnica jest płynne dzięki czemu spektakl muzyczny jest emocjonalny i angażujący.”

„Przypuszczałem że SA-750D może się spodobać, natomiast całkowicie zaskoczyły mnie wysublimowane możliwości tego ramienia i jego urzekająca muzykalność. Łatwo z niego wydobyć tkwiący potencjał, łatwo je ustawić no i jakość wykonania też ma znaczenie.”

 

Dane techniczne:

-Effective length: 305mm

-Pivot to spindle: 290mm

-Overhang : 15mm

-Offset angle  19°

-Tracking error angle+1.42° - 0.97°

-cartridge weightrange : 4-12gr  

 

DOSTĘPNOŚĆ / ODSŁUCH / KONSULTACJE:

VINYL GOLDMINE

1 Maja 36 / 3

Bielsko-Biała

515 338 633

sklep@vinylgold.pl

Cena: 3 300,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 10 dni

paypal