ACCUPHASE E-450 wstecz
ACCUPHASE E-450 WZMACNIACZ ZINTEGROWANY + DAC-20

ACCUPHASE E-450 WZMACNIACZ  ZINTEGROWANY

 

KARTA / PHONO STAGE MM/MC

KARTA DAC D/A DAC-20

 

WARTOŚĆ : WZMACNIACZ : 19 900 ZŁ + DAC 3690 zł / razem: 23 590 ZŁ

CENA W TEJ OFERCIE : 14 900 ZŁ

Stan Idealny:  9/10

Rękojmia gwarancyjna 1 rok.

 

 

Zaawansowany, skomplikowany układ regulacji wzmocnienia, nazwany AAVA-II (Accuphase Analog Varii-gain Amplifier II) był dotychczas stosowany jedynie w najdroższych modelach firmy. Wzmacniacz wyposażony jest oczywiście w analogowe wskaźniki mocy wyjściowej. Po prawej stronie umieszczono gałkę siły głosu, a po lewej przełącznik wejść.

 

Do dyspozycji mamy ich osiem, z czego dwa zbalansowane oraz dwa wyjścia do nagrywania. Jest też wejście na końcówkę mocy i wyjście z przedwzmacniacza - obydwa niezbalansowane. Reszta manipulatorów ukryta jest pod uchylną klapką. Jest tutaj np. przycisk 'phono', jednak w przeciwieństwie do Luxmana, Accuphase nie jest standardowo wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy - zdecydowano się na coś innego: na tylnej ściance mamy dwa puste sloty, w które można wpiąć dodatkowe karty.

Jedna z nich to naprawdę świetny (słyszałem) przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC, ale można także zastosować przetwornik D/A DAC-20 i wysłać do wzmaka sygnał cyfrowy z transportu, a można też wpiąć dodatkowe wejścia analogowe. Grzebiąc pod klapką możemy też zmieniać barwę dźwięku, całkowicie ją odpiąć, ustawić w tryb monofoniczny, wybrać sygnał do wyjścia record lub odłączyć sekcje preampu i końcówki.

Tył jest niemal identyczny jak u konkurenta - obok rządka gniazd RCA mamy dwa wejścia zbalansowane - nawet w tych samych miejscach. Gniazda głośnikowe i tu, i tam są solidne, zdublowane.

W największej komorze umieszczono zasilacz, oparty na dużym transformatorze toroidalnym i dwóch sporych kondensatorach. Układ końcówki jest zbalansowany i niemal w całości tranzystorowy - jedyna kość pracuje w prądowym sprzężeniu zwrotnym. W końcówce działają trzy pary bipolarnych tranzystorów Toshiby 2SA2121+2SC5949.

 

Także tutaj, podobnie jak w źródłach cyfrowych, sygnał prowadzony jest kilkoma równoległymi biegami - w tym przypadku nazywa się to MCS+. Przedwzmacniacz oparty jest o układy scalone, ale to normalne - AAVA-II działa na zasadzie regulacji napięcia i znajdziemy tam wiele scalaków.

Obudowa jest złożona z kilku warstw aluminium i stali. Urządzenie posadowiono na nóżkach znanych z odtwarzacza, i wyposażono w bardzo podobny pilot z metalowym frontem.

 

VINYL GOLDMINE

1 MAJA 36/3

43-300 BIELSKO-BIAŁA

 

sklep@vinylgold.pl

515 338 633

666 292 206

"... Jest zbudowany na wieczność i podziurawiony techniczne finezją anyway. Niezwykle wciągająca-wyraźny i wyrazisty-impulsywny, a także lekko podnóżek obraz dźwiękowy z szlachetną, wysokiej jakości notatką ". MAGAZYN STEREO

 

" solidna konstrukcja, sensowne opcje, wybitny dźwięk: w ten sposób e 450 prezentuje się i pokazuje, dlaczego ACCUPHASE  jest liderem na rynku." MAGAZYN STEREOPLAY

 

"plus: doskonały, pełny wzmacniacz, dynamiczny. Przestrzennie wspaniale zorganizowane brzmienie.” Cena/wydajność: wybitne" Punktacja: 120 punktów, ocena 5/5. Magazyn AUDIO, Germany


Recenzja Magazyn HomeVision

"wybitny" (97%) Cena:  dobry/ Jakość: referencyjna

Cena: 14 900,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 24 h

paypal