REGA Apollo-R wstecz
Rega Apollo-R CD player

Odtwarzacz CD Rega Apollo-R

 

Następca odtwarzacza CD Rega Apollo, model Apollo-R, podnosi jeszcze wyżej poprzeczkę. Otrzymujemy jednocześnie produkt o jeszcze wyższej jakości za niższą cenę.

Apollo-R jest rezultatem wielu lat badań nad innowacjami, rozwojem zaawansowanego oprogramowania i sztuki inżynierskiej wypracowanej przez wysoko wykwalifikowany zespół inżynierów i projektantów Regi. Dopiero ukończenie prac nad dwoma wielokrotnie nagrodzonymi produktami - flagowym odtwarzaczem CD Rega Isis i Rega DAC, utorowało drogę do powstania unikalnego odtwarzacza z przeświadczeniem twórców, że Apollo-R jest tym co chcieli uzyskać.

Rozwój analogowych i cyfrowych technik zaowocowało ulepszeniem wyjść analogowych i cyfrowych w Apollo-R tworząc idealnego partnera dla wzmacniacza Brio-R i idealny napęd dla Rega DAC. Zoptymalizowane zostały również obwody drukowane mieszczące się teraz w dwukrotnie mniejszej obudowie.

Apollo-R został zaprojektowany jako top loader mieszczący się w aluminiowej obudowie 1/2, idealnie dopasowanej do wzmacniacza Rega Brio-R i przetwornika analogowo-cyfrowego Rega DAC. Obudowy Apollo-R dostępne są w kolorze czarnym oraz srebrnym.

Nowy, dedykowany pilot zdalnego sterowania dostarczany jest jako standardowe wyposażenie zestawu i zapewnia współpracę z zaawansowanymi funkcjami wzmacniaczy Rega.

DAC oraz wzmacniacz wyjściowy w Apollo-R zostały udoskonalone poprzez wykorzystanie przetwornika cyfrowo-analogowego Wolfson WM8732, takiego samego jaki został zastosowany w Rega DAC.

Ulepszone zostały zasilacze zasilające cyfrowe bloki odtwarzacza: procesor, blok optyczny, laser diodowy i przetworniki analogowo-cyfrowe. Zostało to osiągnięte poprzez wykorzystanie takich samych nisko szumowych zasilaczy sieciowych o wysokich parametrach technicznych, jakie zastosowano, w tych samych miejscach, w odtwarzaczu CD Rega Isis. To znaczne ulepszenie poprawiło wydajność, korekcję błędów i „jądro wewnętrzne” sterowania cyfrową „przędzalnią” w Apollo-R.

Dyskretny stopień wzmacniacza wyjściowego został tak dostrojony, aby zredukować współczynnik zawartości harmonicznych THD z typowej wartości 0.005% do 0.0025% co doprowadziło do dalszej poprawy jakości dźwięku na wyjściu wzmacniacza.

Uzyskano lepszą kontrolę nad interfejsem użytkownika poprzez zastosowanie dedykowanego mikroprocesora odciążającego główne procesory sterujące pracą odtwarzacza, dzięki czemu zwiększono użyteczność, poprawiono stabilność kodu sterującego i skrócono czas inicjacji odtwarzanej płyty, podobnie jak w CD Rega Isis.

 

NOWY PRODUKT NA GWARANCJI

 

DOSTĘPNOŚĆ / ODSŁUCH / KONSULTACJE:

VINYL GOLDMINE

1 Maja 36 / 3

Bielsko-Biała

515 338 633

sklep@vinylgold.pl

„Wyprodukowanie budżetowego odtwarzacza CD nie jest łatwe. Na tym poziomie cenowym nie można mieć wszystkiego więc, sukces zależy od tego, co jego twórcy postanowią zostawić, a z czego zrezygnować. Apollo-R został bardzo sprytnie dostrojony tak, aby słuchanie go zapewniało jak najwięcej przyjemności. Sprawia wręcz, że muzyka staje się bardziej atrakcyjna niż w rzeczywistości. Można odnieść wrażenie, że odtwarzacz stara się za wszelką cenę przypodobać użytkownikowi. Ceną tego jest poświęcenie odrobiny basu, finezji w górnej średnicy i głębi.

Efekt jest jednak bardzo udany. Jest to jeden z nielicznych komponentów hi-fi, który będzie dobrze spisywał się nawet w systemie złożonym z wielokrotnie droższych urządzeń.”

 

http://www.hifichoice.pl/rega-apollo-r-test,81,1 / Dawid Price

  • Przetwornik D/A :  Wolfson WM8742
  • Wyjście :  Anologowe, cyfrowe, optyczne
  • Zasilacz :  230 V / 13,5 W

Cena: 3 290,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 15 dni

paypal