Kuzma Stabi-S 2018 + Ramię Stogi S 9 wstecz
KUZMA Gramofon Stabi-S 2018 + Ramię Stogi S 9

KUZMA Gramofon Stabi-S 2018 + Ramię Stogi S 9

 

Zestaw Kuzma Stabi-S składa się z:

+ Gramofon Kuzma Stabi S

+ Ramię Kuzma Stogi S 9”

+ Pokrywa gramofonowa Kuzma

+ Docisk gramofonowy Kuzma

 

GRAMOFON

 

Stabi zagościł w wielu audiofilskich I melomańskich domach od lat ciesząc użytkowników swoją rewelacyjną jakością grania i naprawdę przystępną jak na rynek high-end ceną.Jego sygnatura soczystego, dynamicznego, organicznego a zarazem rasowo hi-endowego brzmienia chwyta za serce wielu miłośników analogów do tego stopnia że zostają z ta marka na długie lat często rozbudowując po prostu swój set o kolejne produkty Słoweńskiej firmy.

 

Tym bardziej cieszy, że najnowsza poprawiona pod względem rozkładu masy i i ciężaru talerza ( edycja typu mass loader ), zachowuje znakomitą cenę podstawy całego systemu Stabi. Nowy Kuzma posiada kilka zmian estetycznych i cóż.. wagowych J. Talerz uzyskał masę blisko 5 kilogramów i dostosowany został do niego nieco bardziej zwarty i doskonale wyważony docisk.

 

Podobną konfigurację masową można było uzyskać wcześniej stosując podwójny talerz tzw. platter kit. To jednak dodawało do ceny gramofonu bez mała 2000 zł. Obecnie de facto w prezencie od Kuzmy w nowej wersji Stabi – S 2018 / otrzymujemy gramofon nie tylko doskonalej zestrojony ale po prostu jeszcze bardziej atrakcyjny w relacji jakość – cena. Ponownie należy zwrócić uwagę z jaką dbałością i szacunkiem firma  Kuzm’y traktuje swoich klientów.

 

RAMIE:

 

Ramie gramofonowe 9" z zawieszeniem typu unipivot. Dla zwiększenia stabilności i poprawienia tłumienia rezonansów zastosowano tłumienie olejowe. Okablowanie ramienia wykonano jednym odcinkiem przewodów od konektorów wkładki do wtyków.

 

Ramie charakteryzuje płynne i bardzo otwarte brzmienie o jednoznaczne analogowej sygnaturze, inżynierom Kuzmy udało się osiągnąć optymalny rezonans całej konstrukcji oraz zachować brzmienie o detaliczności na poziomie stricte high-endowym.

 

Możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia azymutu i skatingu za pomocą przeciwwag a zarazem zastosowanie poziomowania olejem silikonowym całej konstrukcji daje optymalny balans pomiędzy 'zwinnością' pracy ramienia a tłumieniem i stabilnością.

 

Rezultaty są doskonałe, w tym przedziale cenowym i biorąc pod uwagę wyposażenie w doskonale okablowanie cardas, ramie nie ma konkurenta w segmencie entry hi-end. Warto również zwrócić uwagę na sporą tolerancję ramienia na stosowanie wkładek o różnej podatności i masie co ułatwi justownie i uzyskanie doskonałego brzmienia praktycznie z dowolnie wybranej wkładki gramofonowej.

 

NOWY GRAMOFON NA GWARANCJI

 

VINYL GOLDMINE

1 Maja 36 / 3

Bielsko-Biała

515 338 633

Kliknij aby przeczytać recenzję:

 

hf


 

av

 

 


Cena: 11 990,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 5 dni

paypal