Dohmann Helix Two wstecz
DOHMANN HELIX TWO AUDIOPHILE MINUS-K TECHNOLOGY TURNTABLE

DOHMANN HELIX 2

GRAMOFON ANALOGOWY

 

Filozofia budowy 'miękko' zawieszonych gramofnonów ma w audio bogatą tradycje i grono oddanych zwolenników.Przejrzyste, otwarte, eteryczne brzmienie tych konstrukcji ma niewątpliwe walory w koncepcji  audiofila dla  którego 'czarne tło;' w prezentacji muzyki, eliminacja niepożądanych interferencji elektor - mechanicznych, jest warunkiem sine qua non satysfakcjonującego odsłuchu.

 

Dohmann jeden z najbardziej utytułownych konstruktorów analogowych na świecie  - (To przecież człowiek, który zaprojektował gramofon Continuum Audio Labs Caliburn i ramię Cobra! Gramofon ten od lat jest podstawą systemu referencyjnego Michaela Fremera z magazynu „Stereophile” ) ; zdecydował się we współpracy z prawdziwą armią inżynierów i pasjonatów z Audio Union podnieść tę koncepcję konstrukcji analogowego źródła dźwięku na nowy,  znacznie wyższy poziom.

 

Zaprzęgnięto zatem w służbie analogu najnowsze rozwiązania z dziedziny elektroniki i akustyki precyzyjnej.

Gramofony Helix wykorzystują stosowaną w produkcji mikroskopów elektronowych technologię NSM ( Negative Stiffness Mechanism ) znaną również pod nazwą Minus-K.  W skrócie jest to technologia separacji obiektu od drgań otoczenia poprzez miękkie zawieszenie oraz precyzyjną dystrybucję i kompensację masy.

 

Efekt dość widowiskowy i skuteczny akustycznie można było obserwować  w ostatnich latach podczas Monachium i Warszawskich audio show... poruszanie i wstrząsanie podstawy stolika audio nie miało najmniejszego wpływu na płynną i dokładną pracę gramofonu Helix 1 oraz perfekcyjny tracking ramienia Schroeder CB.

 

Dóhmann poza charakterystyczną 'lewitującą' koncepcja techniczną kluczowych elementów gramofonu ( w Helix 1 nawet podstawa ramienia jest poziomowana osobno i separowana akustycznie od pozostałych elementów ) , stosuje zaawansowane układy sterowania napędem gramofonu, oraz ultra precyzyjnie ukształtowane profile aluminiowe do konstrukcji ramy, obudowy, talerzy i elementów silnika.

 

Wszystko to sprawia że Helix daje nieporównywalny z innymi gramofonami unikatowy odbiór muzyki. Łączy w swojej prezentacji  aspekty wcześniej nie występujące w jednej konstrukcji.

 

Brzmienie jest uwolnione od technicznych artefaktów, łudząco często przypomina grę instrumentów żywych podczas kameralnego koncertu , emitujących swoje muzyczne wibracje wprost do słuchacza.

 

Soczystość barw dźwięków dzięki dokładnej pracy silnika jest komplementowana przez miły dla ucha timing i dobrą dozę agresji dynamicznej.

 

 

NOWY PRODUKT NA GWARANCJI

 

VINYL GOLDMINE

sklep@vinylgold.pl

Bielsko-Biała

 

515 338 633

666 292 206

Z recenzji Magazyn High Fidelity:

 

"Z jednej strony Helix 1 charakteryzuje się barwą, która wynika z miękkiego odsprzęgnięcia, w czym byłoby mu bliżej do takich właśnie konstrukcji (choć, dodajmy, raczej do SME niż do Kronosa i Avida). Mamy świetnie rozwijane barwy, wspaniałą plastykę i brak ostrości; to ostatnie przez posiadaczy ciężkich (masowych) konstrukcji może być nawet uznane za jej ocieplenie. Ale przecież to nie jest ciepły gramofon, daleko mu do tego. Daje żywy i dynamiczny dźwięk o dużej zawartości detali, z mocnym, kontrolowanym basem, co z kolei odsyła nas do gramofonów bez odsprzęgania. I wreszcie z trzeciej strony to nie jest coś pomiędzy – powiedzmy (żeby pozostać w tym samym zakresie cenowym) – TechDAS Air Force Two i Kronos Audio Sparta. „Pomiędzy” to zawsze kompromis i często, niestety, brak zalet jednego i drugiego rozwiązania, a w zamian ich wady. Konstrukcja Marka Döhmanna ma to, co najlepsze z obydwu tych rozwiązań, ale nie jest złotym środkiem, jest „sam w sobie”."

Cena: 99 000,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 3 dni

paypal