Dr. Feickert Analogue Woodpecker wstecz
Dr. Feickert Analogue Gramofon Woodpecker

DR. FEICKERT ANALOGUE

Gramofon Woodpecker


+ Gramofon jest laureatem nagrody Editor's Choice Absolute Sound 2015

 

Gramofony niemieckiego producenta to małe cuda techniki i sztuki zamknięte w klasycznej obudowie gramofonowej. Producent od wielu lat doskonalił projekty napędu i sterowania  gramofonu aby uzyskać idealny balans tłumienia wibracji w połaczeniu z właściwą precyzją i stabilnością obrotu talerza.

Silnik w gramofonach dr. Fecikerta jest miękko strunowo zawieszony wewnątrz chasis / obudowy skonstruowanej plastrowo z warstw naprzmiennie ułożonego drzewa i aluminium. Pasywna redukcja drgań przez chasis plus miękka eliminacja wibracji przez podwieszenia silnika okazały się włąściwą kombinacja gwarantując napędowi i zawieszeniu ramienia odpowiednią sztywność a zarazem wutłumienie nieporządanych rezonansów zewnętrznych.

 

Dzięki powyższym zabiegom a także zaawansowanej konstrukcji silnika, łożyska i sterowania napędem ( cyfrowa regulacja dostępna jest na głównym panelu ) gramofon jest niezwykle cichy, neutralny w brzmieniu a zarazem umozliwiający rozwinięcie pełnego potencjału zastosowanej wkladce oraz ramieniu gramofonowemu.

Gramofon posiada pokaźną zaletę w postaci uniwersalnego dystansu / prowadnicy podstaw,  do montażu dowolnego ramienia o długości efektywnej od 9 do 12 cali. Oraz bardzo precyzyjny wykonany z aluminium miernik do ustawienia wkładki gramofonowej zarówno pod względem overhangu jak i kątów stycznych.

 

Niezwykle wygodny element poprawiający znacznie osiągi dosłownie każdej zamontowanej na Woodpeckerze wkładki gramofonowej.

 

Chassis gramofonu wykonane jest z warstw MDF-u i aluminium. Aluminium jest anodowane na kolor czarny lub srebrny. Talerz gramofonu wykonano z POM-u - surowca o doskonałych właściwościach antywibracyjnych i antystatycznych. Silnik i sterowanie jest montowane w chassis. Aby zapobiec przenoszeniu się wibracji elementy napędu zamontowano na absorberach. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem układu mikroprocesorowego z kwarcem dla jak największej stabilności obrotów. Moment obrotowy przenoszony jest za pośrednictwem paska. Łożysko wykonano z wysoko gatunkowej stali. Uniwersalność układu pozwala na montaż prawie każdego ramienia w  zakresie od 9' do 12'.

 

+ Cena : bez ramienia i wkładki

REKOMENDOWANE KONFIGURACJE:

DR. FEICKERT ANALOGUE WOODPECKER + JELCO 12'' 550 L TONEARM ( 2018 series ) : 19 990 zł

DR. FEICKERT ANALOGUE WOODPECKER + SME M2 12 / 12 inch tonearm : 22 900 zł

DR. FEICKERT ANALOGUE WOODPECKER + dodatkowy zasilacz / filtr zasilania : 19 990 zł

+ dopłata talerz innercyjny z bloczkami mosiądzu : + 1950 zł

+ dopłata fornir naturalny drewniany : + 1250 zł

 

NOWY GRAMOFON NA GWARANCJI

Dostępne kolory: górna płyta: aluminium czarny, aluminium naturalny

Dostępne kolory forniru: naturalny drewno, czarny piano

 

DOSTĘPNOŚĆ / ODSŁUCH / KONSULTACJE:

VINYL GOLDMINE

1 MAJA 36/3

Bielsko-Biała

515 338 633

666 292 206

Kliknij aby przeczytać recenzję:

 

absolute sound 2015

 

recenzja soundrebels

 

hifi live blackbird pl

 

tech radar woodpecker pl

 

Z RECENZJI:

"Budowanie dźwięku w niemieckim gramofonie zaczyna się na poziomie ogólnego rysunku poszczególnych instrumentów, a więc głębiej niż w Bellaviście. Przypomina, prawdę mówiąc to, jak do materii muzycznej podchodzi Thorens TD160 HD, którego jakiś czas temu testowałem dla „Audio”. To dokładny dźwięk, wyważony, świetnie nasycony, ale bez superdokładnej obwiedni, bez bardzo wyraźnego ataku dźwięku. Krawędzie instrumentów nie są więc rysowane tak precyzyjnie, jak we wspomnianych gramofonach. W tej mierze mistrzem był też gramofon Kuzma Reference z ramieniem 313 VTA. Feickert, co może sie wydawać zaskakujące, bo to gramofon bez odsprzedania, masowy, z metalowymi elementami podstawy, gra w pewnej mierze, jak drogie Avidy (np. Acutus). Opinię tę opieram przede wszystkim na tym, że płyty mają niezwykle wyraźny puls, zachowany jest nerw muzyki.: To, jak mówię, gramofon niezwykle uniwersalny. Wszechstronność jest w nim uzyskiwana przez drobne przesunięcia akcentów i działania, mające na celu taki przekaz, w którym drażniące elementy, składniki słabsze itp. nie byłyby wyłapywane przez nas najpierw. To nie jest stłumiony dźwięk, zawoalowany itp. Nie! Da się jednak wskazać miejsce, dzięki któremu wszystko brzmi tak płynnie – to wyższa średnica. Została ona w tym systemie nieco złagodzona, delikatnie ocieplona. Wygląda na to, że tak działa podstawa z ramieniem, bo wymiana wkładki nic tu nie zmieniła. Nie ma cienia przerysowanych sybilantów, brzmienie jest niebywale plastyczne. I właśnie plastyka i dynamika niskich częstotliwości sprawia, że wszystko brzmi tak dobrze"

HIGH FIDELITY PL

Cena: 16 850,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 3 dni

paypal