Kuzma STABI S 2018 MASS LOADER wstecz
KUZMA Gramofon STABI S 2018 HEAVY PLATTER EDITION

KUZMA STABI-S  2018

MASS LOADER / HEAVY PLATTER

 

Stabi zagościł w wielu audiofilskich I melomańskich domach od lat ciesząc użytkowników swoją rewelacyjną jakością grania i naprawdę przystępną jak na rynek high-end ceną.

 

Jego sygnatura soczystego, dynamicznego, organicznego a zarazem rasowo hi-endowego brzmienia chwyta za serce wielu miłośników analogów do tego stopnia że zostają z ta marka na długie lat często rozbudowując po prostu swój set o kolejne produkty Słoweńskiej firmy.

 

Tym bardziej cieszy, że najnowsza poprawiona pod względem rozkładu masy i i ciężaru talerza ( edycja typu mass loader ), zachowuje znakomitą cenę podstawy całego systemu Stabi.

 

Nowy Kuzma posiada kilka zmian estetycznych i cóż.. wagowych J. Talerz uzyskał masę blisko 5 kilogramów i dostosowany został do niego nieco bardziej zwarty i doskonale wyważony docisk.

 

Podobną konfigurację masową można było uzyskać wcześniej stosując podwójny talerz tzw. platter kit. To jednak dodawało do ceny gramofonu bez mała 2000 zł. Obecnie de facto w prezencie od Kuzmy w nowej wersji Stabi – S 2018 / otrzymujemy gramofon nie tylko doskonalej zestrojony ale po prostu jeszcze bardziej atrakcyjny w relacji jakość – cena. Ponownie należy zwrócić uwagę z jaką dbałością i szacunkiem firma  Kuzm’y traktuje swoich klientów.

 

Brzmieniowo poprawiony talerz i docisk dają brzmienie bardziej neutralne, wydawałoby się piękniej zestrojone w średnicy pasma gdzie jest gęsto, głęboko a zarazem zróżnicowanie i z dostateczną czytelności i dynamiką by wyodrębnić wszystkie aspekty nagrania w odsłuchu. Bas jest bardziej konturowy jakby szybszy i bardziej sprężysty o lepszej szybkości narastania i większej bliskości do brzmienia naturalnych instrumentów w tym paśmie. Wysokie tony zyskały na rozdzielczości i niuansach tracąc w ziarnistości brzmienia… wydają się przyjemniejsze i bardziej hi-endowo rasowo i wyrafinowanie prowadzone. Biorąc pod uwagę że technicznie tak wiele się nie zmieniło

 

KOLORY DOSTĘPNE: MOSIĄDZ LUB CZARNY

 

CENA BAZOWA: 8290 ZŁ ( BEZ RAMIENIA I WKLADKI GRAMOFNOWEJ )

ZESTAW ZAWIERA DOCISK KUZMA I POKRYWĘ GRAMOFNOWĄ KUZMA

 

NOWY GRAMOFON NA GWARANCJI

 

VINYL GOLDMINE

1 Maja 36 / 3

Bielsko-Biała

 

515 338 633

sklep@vinylgold.pl

Kliknij aby przeczytać recenzję:


high fidelity pl logo

 

 

audio video

 

Cena: 8 290,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 24 h

paypal