Kuzma REFERENCE 2 wstecz
KUZMA STABI REFERENCE 2 Z ZASILANIEM REFERENCE 2

KUZMA STABI REFERENCE 2

 

Wykonany jak każdy produkt Kuzmy z metronomiczną mechaniczną precyzją charakteryzującą wyłącznie najlepsze firmy i produkty w segmentu hi-end audio.

 

Reference 2 to model pragnący pogodzić dwa najczęściej występujące odrębnie pryncypia konstrukcyjne gramofonu klasy hi-end. Miękkiego mechanicznego wytłumienia drgań / odsprzęgnięcia chasis gramofonu od podstawy i otoczenia a z drugiej strony niezwykle istotnej dla pracy układu analogowego sztywności. Pierwszy aspekt kładzie nacisk na otwartość i ‘lekkość’ prezentacji muzycznego analogowego widowiska a drugi skupia się na odpowiedzi dynamicznej układu ramie-wkładka, kontroli rezonansu – a zatem w efekcie finalnym tego co wpływa na rozdzielczości, dynamiki i neutralności dźwięku.

 

Takim idealnym ‘best of both worlds’ jest wlasnie Reference 2.

 

Gramofon zbudowany jest z dwu segmentów o strukturze ‘audiofilskiej kanapki’ a zatem trzech warstw, połączonych niemagnetyczną prasowaną stalą, płyt aluminiowych i płyty akrylowej. Dzieki tak solidnej budowie chassis gramofonu w sumie osiąga imponującą masę 40 kg !

 

Oba segmenty oddzielone są ‘miękkim’ tłumieniem: sprężyny o ultra niskim rezonansie ( 2 hz ) oraz dla dodatkowej stabilności własności mechanicznych, zanurzonych w oleju silikonowym. Regulacja poziomu i optymalizacja tłumienia górnej warstwy odbywa się za pomącą wygodnych pokręteł obsługujących połączenie płyt gramofonu.

 

W dolnym segmencie  zamontowano dwa silniki oraz kolumny zawieszenia. W górnej łożysko, bazę do montażu ramienia i pozostałe elementy zawieszenia odpowiedzialne za jego regulację. Napęd z silników przenoszony jest za pomocą paska na subtalerz. Talerz również jest wielowarstwowy wykonany z aluminium i akrylu. Nad stabilnością obrotów czuwa zewnętrzny zasilacz z kwarcową stabilizacją – niezwykle sprawny, stabilny i ultra cichy sterownik pracy silników: Kuzma Reference 2.

  

Rekomendujemy konfigurację gramofonu z ramionami łożyskowymi Kuzmy dla uzyskania optymalnie precyzyjnego a zarazem uporządkowanego, analogowego i  angażującego brzmienia:

 

Oferty zestawów opartych na napędzie REFERENCE 2:

KUZMA STABI REFERENCE 2 z ZASILANIEM REF 2 : 37 800 zł

KUZMA STABI REFERENCE 2 + RAMIE KUZMA STOGI : 45 990 zł / 41 990 zł

KUZMA STABI REFERENCE 2 + RAMIE KUZMA KUZMA STOGI REFERENCE : 49 900 zł / 44 900 zł

 

DOSTĘPNOŚĆ / ODSŁUCH / KONSULTACJE:

 

VINYL GOLDMINE

1 Maja 36 / 3

Bielsko-Biała

515 338 633

666 292 206

sklep@vinylgold.pl

Cena: 37 800,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 3 dni

paypal