REGA DAC-R wstecz
Rega DAC-R

Rega DAC-R przetwornik cyfrowo-analogowy

 

Najnowsze wcielenie, DAC-R (premiera 11.2014), to wciąż ten sam wielokrotnie nagradzany model Rega DAC, w którym wprowadzono ulepszenia - asynchroniczne wejście USB 24bity/192kHz, w aluminiowej i stalowej obudowie w rozmiarze 1/2..

Łatwy w konfiguracji i użytkowaniu Rega DAC-R, został zaprojektowany do optymalnej współpracy ze wszystkimi dwukanałowymi źródłami cyfrowymi PCM jak odtwarzacze komputerowe PC/Mac lub odtwarzacze strumieniowe. Pozwala na wykorzystanie wysokiej jakości bez stratnie kompresowanych plików takich jak WAV, FLAC i ALAC oferując porównywalną lub w niektórych przypadkach wyższą jakość dźwięku niż uzyskiwana w standardzie CD. Dołożono wiele starań aby usunąć zakłócenia pochodzące z komputerów i innych źródeł - podczas rozwoju projektu, zakłócenia takie zostały zidentyfikowane jako poważna wada wielu dostępnych obecnie na rynku przetworników DAC.

Stopień przetwornika cyfrowo-analogowego został zbudowany na parze równolegle połączonych przetwornikach Wolfson WM8742 sterowanych separatorem zapewniającym integralność przesyłanych do układów scalonych danych, podobnie jak w odtwarzaczu referencyjnym Rega Isis. Stopień wejściowy USB wykorzystuje precyzyjny moduł XMOS USB 2.0 taktowany asynchronicznie, który zasila koaksjalny i optyczny stopień wejściowy poprzez transformator separacyjny, zapewniając całkowitą izolację od komputera.

Stopień wyjściowy wzmacniacza wykorzystuje dyskretny filtr z wielokrotnym sprzężeniem zwrotnym oraz wzmacniacz wyjściowy z wysoką częstotliwością graniczą filtru do pracy z wysokimi częstotliwościami próbkowania. Aby ograniczyć ilość kroków przetwarzania sygnału źródłowego do minimum, nie zdecydowano się na zastosowanie konwertera częstotliwości próbkowania i sygnał wejściowy przetwarzany jest z oryginalną częstotliwością próbkowania. Jitter został zminimalizowany poprzez synchroniczne taktowanie cyfrowych danych z odbiornika z PLL (usuwając jakikolwiek jitter z sygnału źródłowego).

W torze analogowym wykorzystano kondensatory klasy audio, bocznikowane kondensatorami poliestrowymi typu MMK oraz niskoimpedancyjne kondensatory z polimerów przewodzących do od sprzęgania przetwornika cyfrowo-analogowego. W zasilaczu zastosowano transformator toroidalny, prostownik diodowy i ponownie kondensatory klasy audio. Zastosowano osobny, niezależny od stopni analogowych i cyfrowych, zasilacz mikrokontrolera. Szczególną uwagę poświecono kontroli sygnałów sterujących układami scalonymi, aby ograniczyć do minimum wszelkie zakłócenia i szumy.

 

NOWY PRODUKT NA GWARANCJI

 

DOSTĘPNOŚĆ / ODSŁUCH / KONSULTACJE:

VINYL GOLDMINE

1 Maja 36 / 3

Bielsko-Biała

515 338 633

sklep@vinylgold.pl

  • Masa :  4 kg
  • Wejścia :  USB, optyczne, coaxial
  • Stosunek S/N :  - 105 dB
  • Napięcie wyjściowe :  2,175 V
  • Przetwornik D/A :  Wolfson WM8742
  • Zasilacz :  230 V / 7,6 W
  • Zniekształcenia THD :  0,006 %

Cena: 3 590,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 15 dni

paypal