REGA Elys 2 wstecz
REGA ELYS 2 wkładka gramofonowa MM

REGA ELYS 2

WKŁADKA GRAMOFONOWA MM

 

Wkładka gramofonowa Elys2 z założenia została zaprojektowana do ramion gramofonowych serii RB300. Wykorzystuje trzypunktowe mocowanie systemu Rega. Jest ręcznie montowana przez elitarną grupę techników, wykorzystujących zaawansowane techniki precyzyjnego montażu. Posiada wysokiej jakości eliptyczną igłę oraz niestandardowe, równoległe cewki bezrdzeniowe o jakości spotykanej w kilkukrotnie droższych produktach. Wbudowana w lekką obudowę o dużej sztywności, wykonaną w postaci jednoelementowego odlewu z Pocanu – polimeru o twardości wyższej niż przemysłowe aluminium, w porównaniu z wkładką Bias2 oferuje bardziej dynamiczny i detaliczny przekaz nastawiony na jeszcze większą separację pomiędzy poszczególnymi instrumentami.

 

Większość wkładek innych producentów traci energię wysokich częstotliwości z powodu zbyt skomplikowanej budowy zawierającej wiele współpracujących, połączonych ze sobą elementów. Typowa wkładka gramofonowa MM zawiera pięć lub sześć elementów pośredniczących w osadzeniu igły w obudowie. Wkładki Regi posiadają zaledwie jeden element! Co więcej, większość wkładek innych producentów wykonywana jest ze zbyt dużą tolerancją. Wkładki produkowane automatycznie posiadają szczelinę pomiędzy ruchomym magnesem a cewką 0.7mm, a wkładki Regi, zaledwie 0.25mm, czyli znacznie mniej niż jakiekolwiek inne wkładki dostępne w sprzedaży. Czoło wkładki jest maszynowo, idealnie splanowane, tak aby powierzchnia styku pomiędzy czołem a ramieniem była jak największa.

 

Do wytwarzania cewek została zaprojektowana przez Regę zupełnie nowa zwijarka, za pomocą której cewki wytwarzane są w całkowicie nowy i innowacyjny sposób. Pozwoliło to na zastosowanie cewek zawierających około jedną trzecią mniej zwojów niż we wcześniejszych modelach, dzięki czemu uzyskano większą wydajność i mniejszą wagę.

 

Każda wkładka jest dwukrotnie testowana i regulowana podczas 24 godzinnego okresu testowego. Metoda taka jest czasochłonna i kosztowna, jednak inżynierowie z Regi uważają, że efekty są tego warte!

 

DANE TECHNICZNE:

Wkładka typu MM

Sygnał wyjściowy: 6.8-7.2 mV

Igła: eliptyczna

Mocowanie: trzypunktowe systemu Rega

Cewki: równoległe cewki bezrdzeniowe o wysokich parametrach

Nacisk: 1.75g

 

 

NOWY PRODUKT NA GWARANCJI

 

VINYL GOLDMINE

1 Maja 36 / 3

Bielsko-Biała

515 338 633

sklep@vinylgold.pl

  • Wymienna igła :  tak
  • Zasada działania :  MM
  • Obciążenia wyjściowe przy 1 kHz 5 cm/s :  6.8 - 7.2 mV
  • Typ igły :  Eliptyczna
  • Zalecana siła nacisku :  1,75 g
  • Zawieszenia :  1/2

Cena: 710,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 24 h

paypal