Schroder LT wstecz
SCHROEDER LT TONEARM

SCHROEDER LT Linear Tracking Precision Tonearm

 

Schröder LT to jedno z najbardziej zaawansowanych ramion gramofonowych na świecie. W swojej konstrukcji skrywa wyjątkowe rozwiązania chronione patentami. Nazwa LT wzięła się od zwrotu Linear Tracking i chodzi w nim o liniowe prowadzenie wkładki (igły) względem płyty. W tradycyjnym ramieniu wkładka porusza się po łuku a to sprawia że podczas odtwarzania płyty powstają niechciane zniekształcenia.


Ramiona "tangencjalne" teoretycznie pozbawione są tego problemu lecz obarczone wieloma innymi. Dla chcących zagłębić się w zasady działania i matematyczno-fizyczne obliczenia ramienia Schröder LT odsyłamy TU. Prób zaprojektowania ramion tak działających było wiele i w teorii wszystko było ok. lecz wprowadzenie teorii w praktykę nie było takie proste i obecnie tylko dwie firmy z powodzeniem produkują ramiona tego typu, choć rozwiązania techniczne są różne.  Ramie Schröder LT to kwintesencja precyzji i muzykalności. Do poprawnego działania stosowane są łożyska o prawie zerowym oporze.

 

Rura ramienia wykonana jest z "drewna". Celowo użyto cudzysłowu gdyż po wielogodzinnej obróbce jego struktura jest tak zmieniona że drewnem jest tylko z widzenia. Okablowanie wewnętrzne jest poprowadzone jednym odcinkiem przewodu z miedzi o czystości 6N. Wkładka do ramienia montowana jest poprzez płytkę pomocniczą a co za tym idzie mamy możliwość stosowania płytek z różnych materiałów co umożliwia korygowanie masy efektywnej ramienia dając dużą uniwersalność w doborze wkładki. 

 

Dane techniczne:

Masa efektywna ze standardową płytką: 14g

Długość efektywna: 250 mm

Odległość montażowa: 276 mm

Rozstaw śrub mocujących wkładkę: 12,70 mm

Przesunięcie osi wkładki (offset angle): 0º

Wysięg wkładki (overhang): 0 mm

Zakres wysokości powierzchni płyty w stosunku do powierzchni montażowej w którym możliwy jest montaż ramienia ~ 25-60
optymalny ~ 30-35 mm

 

CENA WERSJA 4N SILVER: 50 990 PLN

CENA PROMO ( UWAGA TYLKO 1 EGZ. ) : 40 990 PLN

 

DOSTĘPNOŚĆ / ODSŁUCH / KONSULTACJE:

 

VINYL GOLDMINE

1 Maja 36 / 3

Bielsko-Biała

515 338 633

666 292 206

 

sklep@vinylgold.pl

Cena: 46 500,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 3 dni

paypal