TOP WING RED SPARROW wstecz
TOP WING RED SPARROW WKLADKA GRAMOFONOWA MM

TOP WING RED SPARROW

WKŁADKA GRAMOFNOWA HI-END

 

Top Wing to japońska manufaktura produkująca wkładki gramofonowe. Jest ona kolejnym przykładem że we wkładkach można odkryć coś nowego. Wkładki Top Wing bazują na technologii nazwanej "Coreless straight-flux system". Bliżej tym wkładkom do konstrukcji MM niż MC. Magnes zamontowano na wsporniku a cewki w układzie V bezpośrednio nad nim. Cały układ drgający ma zdecydowanie mniejszą masę, a co za tym idzie pozwala na odczyt płyty bez strat informacji jak ma to miejsce w standardowym układzie MM.  

 

Konstrukcja wkładek typu MC ma również swoje obiektywne ograniczenia oraz charakterystykę brzmienie która  preferuje ekstrakcję 'informacji' z rowka winyla, wydobywa po pierwsze swoisty obrys dźwięku preferując  punktowość, oznaczenie dźwięku i jego zakresu ponad jego wypełnienie, rezonans otoczenie, współgranie z innymi dźwiękami  czyli de facto to co przekłada się na spójność, płynność i subiektywną naturalność  przekazu muzycznego.

 

Nie jest zatem całkowitym zaskoczeniem, że konstrukcja integrująca rozwiązania z tych dwóch zasadniczych filozofii budowy wkładek gramofonowych  wygenerowała przetworniki o tak niepowtarzalnym i zjawiskowym brzmieniu, nie osiągalnym zarówno w królestwie konstrukcji typu MM jak i MC.

 

Dodatkową zaletą konstrukcji Top Wing  jest  to, iż pozwalają one na "wymianę igły" i to za zdecydowanie niższą kwotę jaką trzeba zapłacić za retip wkładki MC. ( ok 15% ceny wkładek ). Rzecz nie bez znaczenia jeśli porównamy to z kosztami serwisowania wkładek innych modeli topowych producentów na świecie.


CV twórców produktów Top Winga jest również  imponujące. Za projektem stoi Hiromu Meguro. Współpracował on przy projektach wkładek Grace F-8 i F-9 w Shinagawa Musen Co. Brał również udział w konstruowaniu takich legend świata analogu jak Nakamichi Dragon CT i TX-1000. Pozostali panowie tworzący Top Wing to Yasuhiro Noguchi i Koichi Sasakihara.

 

NOWY PRODUKT NA GWARANCJI

 

DOSTEPNOŚĆ / KONSULTACJE

 

VINYL GOLDMINE

sklep@vinylgold.pl

Bielsko-Biała

515 338 633

666 292 206

Cena: 36 500,00 zł

 

Dostępność: TAK

 

WYSYŁKA: 3 dni

paypal